Ansamblist

Estonian Percussion Group

Oleme tegutsenud alates 2020. aastast. Ansamblisse kuulub neli Eesti silmapaistvat löökpilliartisti: Karl Johann Lattikas, Lauri Metsvahi, Tiit Joamets ja Tanel-Eiko Novikov. Kvarteti repertuaar on väga avar – mängitakse muusikat löökpillimuusika kuldvaramust ning väärtteoseid barokist rokini.

 

Löökpillimuusika on oma olemuselt hästi mitmekesine ja mingis mõttes on nende kõlaarsenal lõputu. Löökpillidega esitatavad teosed on juba seetõttu hästi eripalgelised, et iga pala koosseis on isesugune. See muusika on seega vaheldusrikas mitte ainult visuaalselt, vaid atraktiivne ja kaasahaarav ka kõlaliselt, koosnedes virtuoossetest kiirerütmilistest jooksudest trummidel kaunilt pehmekõlaliste meditatiivsete helideni marimbal ja vibrafonil, kui kirjeldada üksnes väikest osa löökpillide kõlamaailmast.

 

Ansambel on seadnud omale eesmärgiks rikastada ka ise löökpillirepertuaari. Sestap tehakse koostööd Eesti heliloojatega ja tellitakse neilt uudisteoseid. Lühikese tegutsemisaja jooksul on ansamblile kirjutanud värsked teosed Pärt Uusberg, Alisson Kruusmaa, Robert Jürjendal, Siim Aimla ja Kristjan Randalu. Samuti on ansambli liikmed vajadusel ise mitte ainult seadjad, vaid ka heliloojad. Kuna huvi tuntakse ka džässi ja rokkmuusika vastu, siis võimalusel esitatakse ka sellest vallast pärit pärleid ja hitte.

 

Kvarteti esimesed kontserdid pealkirjaga „Löögi ilu“ olid 2021. aastal sügisel koostöös Eesti Kontserdiga, kui esineti Pärnu kontserdimajas ja Estonia kontserdisaalis (kavas Pärt Uusbergi teos „Sina …“ (esiettekanne) ning Aurél Holló, David Hildebrandti, Thierry De Mey, Pius Cheungi, Nebojša Jovan Živkovići, Peter Martini, Minoru Miki, Lauri Metsvahi ja Argo Valsi muusika).
2022. aasta hilissuvel mängiti Saksamaal rahvusvahelisel Buxtehude muusikafestivalil.
2023. aastal valiti Estonian Percussion Group Eesti Kultuurkapitali kaheaastasesse instrumentaalansambli residentuuriprogrammi.

Karl Johann Lattikas

Hinnatud kammermuusik ning orkestrant. Omandas bakalaureuse Soomes ning magistrikraadi Saksamaal. Mänginud kollektiivides üle kogu maailma. Praegusel hetkel osaleb sageli Eesti tipporkestrite töös, sealhulgas Eesti Sinfonietta ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

Lauri Metsvahi

Mitmekülgne muusik, kes õppis Stockholmis, kus astus regulaarselt üles Kuningliku Filharmooniaorkestri, Rootsi Raadioorkestri ning teiste tipporkestritega. Ta on kaasa löönud nii juhtivates klassikalise muusika kollektiivides nagu Eesti Festivaliorkester, PaukenfEst kui ka progeroki ansamblis Põhja Konn. Alates 2019. aastast töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris löökpillimängijana.

Tanel-Eiko Novikov

Hinnatud solist ja kammermuusik, kes jõudis laiema tuntuseni pärast telekonkursi “Klassikatähed 2018” võitmist ning Eesti esindamist Klassika-Eurovisioonil. Ta on pälvinud tunnustust mainekatel konkurssidel nagu 7th World Marimba Competition ja 19th Italy Percussion Competition, soleerinud Peterburi Maria teatri kontserdisaali ning Jeruusalemma teatri Henry Crown Halli lavadel ning mänginud ERSO, Jeruusalemma Sümfooniaorkestri jpt koosseisude ees. Alates 2023. aastast Yamaha artist.

Tiit Joamets

Tartust pärit löökpillimängija, kes mängib erinevates orkestrites ning õpetab löökpille MUBAs. Lisaks osaleb ta ka erinevate ansamblite töös, kus mängib nii palju kui võimalik vibrafoni. Õppinud löökpille Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, Antwerpeni Kuninglikus Konservatooriumis (bakalaureus) ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (magister cum laude).

error: Content is protected !!